6.12.2013
  Panteon Ezoteru powiększył się po raz kolejny. Do Gullfaxiego - Kapłana Karmy i Infedro - Błękitnego Kapłana EGO dołączyła Boji (vel Imira, vel alka) czyli Kapłanka Internetów. Specjalizuje się ona w leczeniu ludzi przy pomocy Doktora Google.

 Na Ezoterze pojawił się temat dotyczący padaczki. Boji zawaliła go wklejkami ze stron różnej maści, okrasiła to też swoimi komentarzami. Niektóre z nich zawierały co najmniej opowieści dziwnej treści. Wdałem się w dyskusję, sprostowałem niektóre napisane przez nią rzeczy. Boji skwitowała to stwierdzeniem: "gwarantuje Ci, ze w tym co piszesz - mylisz sie." nie podając żadnych argumentów.

 Dyskusja zeszła na problem tego czy HCV można wyleczyć. Tutaj również nastąpiła między nami różnica zdań. Boji również w tym wypadku rzucała merytorycznymi uwagami typu: "Pozostaw swoje poglady sobie.
Dyskusja w tym temacie moglaby byc bardzo pozyteczna, gdyby byla powazna dyskusja."

Chcąc podeprzeć moją opinię konkretnym argumentem postanowiłem posłużyć się odpowiednim cytatem. Pochodził on z bardzo dobrego podręcznika do chorób wewnętrznych, którego wersja papierowa jest aktualizowana co rok (w wersji elektronicznej zmiany są wprowadzane na bieżąco). Poprosiłem Boji o argumenty, które przemawiałyby za jej wersją.


 Argumentów oczywiście się nie doczekałem, podsumowałem więc całą dyskusję zwracając uwagę na oczywisty fakt - medycyna, w dobie EBMu, opiera się przede wszystkim na badaniach naukowych, a nie opiniach pojedynczych osób. Kapłanka Internetów uznała moje podsumowanie za "dyletanckie". Poza tym wysłała mi szereg prywatnych wiadomości zawierających coś co w teorii miało być chyba uszczypliwościami na poziomie ;]


 Jakby tego było mało Kapłanka Internetów popełniła na Ezoterze długaśny post o wiele mówiącym tytule - "Marsz oszołomów". Powyzywała nas tam trochę, zarzuciła brak wykształcenia, pisała coś o psychopatach, charakteropatach i zespole "maniakalno-izulorycznym". Chciała nam dokopać, ale niestety jej się nie udało - dowiodła jedynie dobitnie, że używa słów, których znaczenia nie zna, a czasami nie potrafi ich nawet właściwie, bez błędu napisać. Nie można się chyba bardziej skompromitować.
Knust podjął wyzwanie i odniósł się merytorycznie do całego tego elaboratu (pisząc między innymi o naszym wykształceniu i prostując inne zawarte w nim brednie). W odpowiedzi Boji wrzuciła kolejnego nic nie wnoszącego do dyskusji posta.
Absolutnie mnie to nie zdziwiło - znam Boji z innego forum i wiem, że reaguje wielkim fochem, gdy kończą jej się merytoryczne argumenty. Wszelkie posty, w których znajdują się poglądy niezgodne z jej własnymi są kwitowane dziecinnymi docinkami i autorytatywnymi stwierdzeniami "wiem lepiej - wiem i już". Proszenie o źródła potwierdzające jej poglądy skutkuje olbrzymią ilością linków do różnych stron internetowych, zawierających często błędne lub przestarzałe informacje.

 Równie ciekawa jest postawa administratora Ezoteru - Gullfaxi nazywający Knusta bezmuzgowcem (tak, napisał to przez "u") i Boji, która obraża używając słów i haseł, których nie rozumie zupełnie swobodnie hasają sobie po forum przez nikogo nie upominani. Co więcej regulamin forum zabrania obrażania innych userów oraz publikowania niesprawdzonych i nieuzasadnionych zarzutów wobec innych użytkowników.
O psychozie Gullfaxiego, który oskarżał jednego usera o bycie Ulfem i Szamanem jednocześnie już pisałem, ale widocznie administracja uznała, że w żaden sposób nie podpada to pod "niesprawdzone i nieuzasadnione zarzuty".

Wszystko dzieje się dla rozwoju jednostek i świata całego w atmosferze ezoterycznej miłości, z Prawem Karmy w tle ;]

Dla tych, którzy nie mają konta na Ezoterze, a chcieliby przeczytać kompromitujący post Boji:
link 1
link 2
link 3
link 4

12 komentarzy:

 1. Szaman_Wiejski12 czerwca 2013 19:41

  Cóż. Z pustego (tutaj pustej głowy) i Salomon nie naleje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najwyraźniej ezoter stał się kompostownikiem, w którym gniją chwasty powyrywane z innych for. I są na specjalnych prawach.

  Może admin ma ogródek, w którym chciałby użyć wytworzonego z nich nawozu?

  Zabierajcie się stamtąd, w odróżnieniu od mieszkańców grajdołka jesteście przecież ludźmi na poziomie. I nie uratujecie przed oszołomem ludzi, którzy chcą być oszukiwani i jest im z tym dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja myślę, że każde forum walczy obecnie o przetrwanie a nic tak nie podgrzewa atmosfery i nie przyciaga ludzi jak dobra soczysta awantura i obrzucanie się obelgami. To jest mechanizm z powodzeniem sprawdzający się na każdym forum, gdzie nie jest restrykcyjnie uzywany czerwony ołówek i nożyczki.
  Czy można coś zrobić z tymi przeklętymi literkami do wpisywania w anty spamie?

  OdpowiedzUsuń
 4. A takiego fajnego bloga miales, Zumwiasty...

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziwne jest to, że wszyscy na forum płaczą, że ludzie uciekają z powodu awantur.
  Jednak gdy coś napisze się na forum, to zaraz zlatuje się parę osób i z góry traktują Cie jak zło.

  Kto tu więc wywołuje awantury?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na pewno nie ;) Z tego co pisze Verm to niedowartościowani nieudacznicy.

  OdpowiedzUsuń
 7. dość ostre teksty xD

  Adam zapewne prowodyr sytuacji będzie tym złym, ale nikt nie podziękuje mu za zwiększoną liczebność userów obserwujących na forum. Cóż...:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hihi, zgadzam się z Anonimem. Napisz cosik konstruktywnego, Synek, zamiast plotkować :P

  OdpowiedzUsuń
 9. Domi fora walczą o przetrwanie, bo jest ich,w internetach, po prostu za dużo. W dodatku każde z nich ciągnie głównie na wróżbach i numerologii ;) Ma to jeden plus - każdy kto zostanie zbanowany na innych forach (Gullfaxi, Boji, Infedro) zawsze znajdą miejsce, żeby sobie popisać.

  Te kłótnie nie mają raczej na celu ściągnięcie ludzi - wynikają raczej z tego, że ludzie po prostu nie umieją dyskutować. Każdy post zawierający odmienne poglądy (nawet mocno podparte faktami) jest traktowany jak personalny atak i tak dalej.

  Anonimie ^^ Tematyka bloga się nie zmieniła - nadal jest czarowniczy, po prostu opisuję to co się dzieje wokół w ezoświatku. Posty czarownicze będą na dniach, Ezoter jest w ramach odskoczni ^^

  "Napisz cosik konstruktywnego, Synek, zamiast plotkować :P"

  Cóż :> Po kimś musiałem to odziedziczyć.... mamusiu ;p

  OdpowiedzUsuń
 10. Verm, masz jak najbardziej rację. Ja od ponad roku nie wchodzę na żadne tego typu strony i wreszcie mam święty spokój. Nikt mnie nie oskarża, nie obraża i nie wypisuje pokichanych tekstów na priv :) Boże jaka ulga gdy się tak od idiotów odciąć - idiotami określam oczywiście idiotów a nie ludzi normalnych.
  Najgorzej z forów ezo wspominam właśnie pseudouzdrawiaczy "astralnych", oszołomow uważajacych, ze ich prawda jest najprawdziwsza nawet jak sami wprost pisali, że za przeproszeniem gówno ich ezo obchodzi, i że ezo to głupota. Cóż. Tacy własnie ludzie najbardziej podskakują :) I najwięcej odstawiają szopek w stylu krucjat.
  Nazwisk nie pomnę bo nie warto sobie zaśmiecać głowy. Szkoda czasu i zdrowia, wolę sobie poszydełkować :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Doborowa grupka "normalnych ludzi" ...

  OdpowiedzUsuń
 12. 6 akapit, "iluzoryczny". Całkiem ciekawie tu pozmieniałeś :)

  Pozdrawiam Bane aka Frost/Blake

  P.S

  Tak, zacząłem znowu czytać blog Twój i Hrefny ;)

  OdpowiedzUsuń

Szukaj na tym blogu

Łączna liczba wyświetleń

Archiwum

Obserwatorzy

Kontakt

mail: verm@onet.pl