8.22.2014
 Afera Witchcraftowa trwa w najlepsze. Na forum Olimpii pojawił się post wyjaśniający cała sytuację. Sądząc po tym jak wygląda stylistycznie niewykluczone, że autorem nie jest sama zainteresowana.

 Tekst napisano w konwencji mieszanej - chwilami człowiek ma wrażenie, że czyta odezwę do narodu, kilka linijek potem mamy styl homilijny, który w końcówce przechodzi w coś w rodzaju expose premiera pełnego kiełbasy wyborczej i obietnic wielkiej świetności.

 Z tekstu można wysnuć wniosek, że Olimpia kocha wszystkich (jak Milijon Mickiewicza) - oczywiście oprócz tych, którzy jej nie popierają. Przeznaczono im rolę nieudaczników, którzy żyją po to, żeby nienawidzić, siać plotki, pomawiać i robić masę innych, podłych rzeczy. W tekście nie zabrakło oczywiście wątków cierpiętniczych - Milijon oprócz kochania cierpiał też katusze (za miliony), więc wypadałoby kontynuować wybraną konwencję. Uderzenie w populistyczny ton to stara i skuteczna zagrywka, ale czasami jej skutki bywają odmienne od zamierzonych - zwłaszcza wtedy, gdy trzeba nagle wycofać się z głoszonych populistycznych treści. Niewykluczone, że taka sytuacja będzie miała miejsce w tym wypadku - opozycja Olimpii ujawnia co rusz nowe fakty, które mogą poważnie zaszkodzić nowemu wizerunkowi cierpiętnicy. Wyjaśnienie, że to co wcześniej zostało nazwane kłamstwami i pomówieniami jednak nie do końca nimi jest może wymagać epickich tłumaczeń, ale ci, do których skierowana była ta homilia z pewnością przymkną oko na karkołomność serwowanych im wyjaśnień.

 Końcówka tekstu to informacja, że nowym patronem forum został Thor, a osobistym patronem Olimpii jest Uranos. Ciekawy wybór biorąc pod uwagę, że Uranos nie skończył najlepiej. Jego własny syn postanowił przejąć władzę, przy okazji ucinając ojcu jajca. Thor jako patron forum to też raczej kiepski wybór, zwłaszcza w świetle hasła "NIE dla trollingu i gównoburz".

 Caelenn opublikował już sprostowanie sprostowania - przedstawił swój punkt widzenia na sprawę i zaprasza wszystkich chętnych do kontaktu celem zapoznania się z dowodami, które mają udowodnić, że to on ma w tym sporze racje.

 W ramach odskoczni od aktualnych afer dziejących się w internetach mam zamiar póki co skupić się na kwestiach typowo czarowniczych. Ludowe czarownictwo jest głównym tematem bloga i tak pozostanie. Wpisy "obyczajowe" mają charakter informacyjny i są absolutnie poboczne.

1 komentarz:

  1. "Wpisy "obyczajowe" mają charakter informacyjny i są absolutnie poboczne." - a ja myslalme ze rozrywkowy ;)

    OdpowiedzUsuń

Szukaj na tym blogu

Łączna liczba wyświetleń

Archiwum

Obserwatorzy

Kontakt

mail: verm@onet.pl