10.21.2014

 Afera emotkowa

 Wszystko zaczęło się od tego, że Czarli wszedł sobie na SB forumowe i zaczął je spamować emotkami (link). Otrzymał ostrzeżenie od Lilith. System nałożył mu bana automatycznie, który został ręcznie przedlużony przez L. na okres dwóch tygodni. Porozmawiali o tym na gg, a następnie Czarli złożył skargę na postępowanie moderacji. Skutkiem był wybuch kłótni między L. a B., która zakończyła się złożeniem przez B. wniosku o odwołanie Lilith ze stanowiska. Po tym jak moderatorka przedstawiła dowody na poparcie swojej racji B. skasował swoje posty z moderatorskiego.

Cała dyskusja została uwieczniona przez mojego informatora na screenach, za udostępnienie których autor składa szczególne podziękowania :>

link 1
link 2
link 3
link 4
link 5
link 6

Sprawa admin kicka

  Głównym bohaterem był Asmic - użytkownicy EzoForum wiedzą zapewne co z niego za człowiek. Tym, którzy nie mają kont na Ezo winien jestem krótkie wyjaśnienie: Asmic to jeden z najbardziej spokojnych i niekonfliktowych userów na tym forum. Pewnego dnia na SB wrzucił taki obrazek:

Adminka stwierdziła, że obrazek miał na celu obrażenie jej skromnej osoby i wlepiła Asmicowi bana za "podważanie autorytetu administratora". To tak odnośnie zasady "nie dajemy ostrzeżeń za byle co i bez upomnienia", która była przez adminkę lansowana.

Sprawa konkursu


Na forum organizowane  są rozmaite konkursy, w których wygrać można różne nagrody, najczęściej książkowe. O tym kto dostanie nagrodę decyduje głosowanie administracji forum.
Pewnego razu po głosowaniu wyniki były następujące:
głosowało 6 moderatorów (adminka nie głosowała): 3 głosy na Hrefnę, 2 na Arachneę, 1 na Boilerka.

Hrefna zrzeka się nagrody na rzecz osoby, która zajęła drugie miejsce - w tym wypadku była to Arachnea. Tymczasem adminka zarządza nowe głosowanie: wygrywa Boilerek i to ona otrzymuje nagrodę mimo, że:
1) w pierwszym głosowaniu zajęła trzecie miejsce,
2) Hrefna zaznaczyła, żeby jej nagrodę przekazać osobie, która zajęła drugie miejsce,
3) Adminka twierdzi publicznie, że nagroda trafia do osoby, kóra zajęła w głosowaniu drugie miejsce.

 Dla porządku dodam tylko, że praca Boilerka zawierała jedno zdanie.

 Po dyskusji na temat konkursu adminka zdecydowała się na wprowadzenie do regulaminu dodatkowego punktu, w myśl którego użytkownicy mogą składać skargi na moderatorów. Konsultacji z Zespołem nie było. Ów Zespół, pisany przez Duże Z to junior-admin i moderatorzy. Zgodnie z zapewnieniami decyzje administracyjne miały być z Zespołem dyskutowane i podlegać głosowaniu.


Admini, moderatorzy i eksperci

Pewnego pięknego dnia na FB pojawiło się ogłoszenie o tym, że EzoForum szuka ekspertów w różnych dziedzinach wiedzy. Dzięki niemu forum zyskało parę nowych osób świecących się na zielono. Eksperci z założenia mają być aktywni na forum i dzielić się swoją wiedzą w zakresie dziedziny, z której są ekspertami. Tymczasem jedna z wybranych ekspertek od czasu rejestracji na forum napisała tylko jednego posta, nie logowała się od maja, a ekspertem pozostaje nadal.

Druga ekspertka została nawet na krótko adminem - oczywiście bez jakichkolwiek konsultacji. Moderatorzy mieli spory problem, bo userzy pytali o to skąd taka decyzja, dlaczego osoba mało aktywna zostaje adminem i tak dalej. Nowy admin nie ostał się długo - przyczyną rezygnacji był, wg oficjalnego komunikatu, brak  czasu. Wystarczy jednak odpalić fejsa, żeby przekonać się, że była adminka bardzo aktywnie udziela się na rozmaitych grupach fejsbukowych i jest w stanie znaleźć na to czas. Efektem tej polityki było też ustanowienie nowego moda, który poza tym, że świeci się na niebiesko nie pali się do innej aktywności na forum.

1 komentarz:

  1. Nie można było wybierać na ekspertów i adminów jakichś... no nie wiem... Zrównoważonych ludzi? :D

    OdpowiedzUsuń

Szukaj na tym blogu

Łączna liczba wyświetleń

Archiwum

Obserwatorzy

Kontakt

mail: verm@onet.pl